6. kolovoza 2013.

O udruzi

Područje djelovanja Udruge roditelja djece s posebnim potrebama Naša dica je socijalna djelatnost, obrazovanje, znanost i istraživanje i zaštita zdravlja.

Rad udruge Naša dica volonterski organiziraju aktivni roditelji djece s posebnim potrebama/redovni članovi.Radi lakšeg funkcioniranja rada udruge, udruga ima Upravni odbor koji donosi odluke i Izvršni odbor koji djeluje na programskoj i projektnoj razini te predlaže smjernice rada i izvršava odluke Upravnog odbora i Skupštine angažiranjem aktivnih članova, zaposlenika i volontera.

Ciljevi Udruge su : upoznavanje javnosti s problemima i specifičnostima djece s posebnim potrebama kao što su djeca s autizmom, komunikacijskim teškoćama, poremećajem pažnje i drugim teškoćama u razvoju. – podrška, pomoć i senzibilizacija prema djeci i osobama s posebnim potrebama i njihovim obiteljima; – brži i bolji probir i dijagnostika; – organiziranje i provođenje rano intervencijskih programa rada ; – osiguravanje pomoćnika u vrtićima i školama; – integracija i inkluzija djece s posebnim potrebama u redovne odgojno-obrazovne ustanove po redovnim,prilagođenim ili individualiziranim programima u skladu s njihovim mogućnostima ; – organiziranje i provođenje edukacijsko-rehabilitacijskih, socijalizacijskih, sportsko rekreativnih,kulturnih i zabavnih programa rada prilagođenih djeci i osobama s posebnim potrebama s ciljem postepenog uključivanja u redovne programe; – izgradnja i otvaranje područnog (regionalnog) centra na području djelovanja Udruge; – radno osposobljavanje osoba s posebnim potrebama ; – deinstucionalizacija i osiguranje adekvatnog smještaja u stambenim zajednicama, stanovima za osobe s posebnim potrebama.