Ukoliko vas zabrinjava ima li vaše dijete poremećaj senzorne integracije, u našoj udruzi možete dogovoriti termin kod terapeuta senzorne integracije.Terapeut će najprije s vama obaviti razgovor, pregledati dijete te potvrditi ima li vaše dijete teškoća senzoričke obrade. Zatim će vam predložiti terapiju koju će provoditi stručna osoba a vama može dati mnoge korisne savjete i niz svakodnevnih aktivnosti kao i kako ćete svoj dom učiniti ugodnijom sredinom djetetu i ublažiti njegove senzoričke teškoće – ukoliko želite, netko od stručnjaka može doći i kod vas doma i pomoći vam.
Senzornu sobu osim terapeuta za senzornu integraciju, koriste i ostali stručnjaci – rehabilitatori(pedagozi senzorne integracije) koji u svom individualnom radu kao rehabilitatori s djecom koriste i primjenjuju sadržaje.Senzornu sobu mogu koristiti i sami roditelji sa svojim djetetom, samo se trebaju javiti i dogovoriti kada će doći.
U sklopu naše sobe za senzornu integraciju u skorije vrijeme planiramo urediti naš mali snoezelen. Snoezelen je soba sa svjetlećim efektima,(disco kugla, solarni projektor i druga svjetleća tijela poput svjetlećeg stupa koje već imamo i sl.),vibracijska fotelja ili krevet te elementi za zvučnu stimulaciju.
Napomena: ukoliko dijete ima epilepsiju, ne preporuča se korištenje svjetlećih elemenata koji titraju isl.
Kako je senzorna integracija nešto što djetetu koje ima teškoća senzoričke obrade potrebno svaki dan a gotovo sva naša djeca ih imaju – dopuniti ćemo našu malu dvoranu do udruge sadržajima koji nam nedostaju a u realizaciji je i vanjski dio senzoričkog parka (koji nam je odobren na Jana natječaju) kako bi djeca cijelo vrijeme boravka u udruzi imala mogućnost poticanja poboljšanja senzorne integracije.
Preporučamo i knjige na ovu temu, Dijete i senzorna integracija i Senzorna integracija iz dana u dan -naši roditelji iste mogu posuditi u našoj knjižnici.
Evo nekoliko fotografija a stranicu ćemo nadopuniti i korisnim savjetima kako možete u svojoj kući prostor učiniti ugodnim djetetu.